www.kopuzlar.com

DEĞERLERİMİZ

Ben değil, Biz

Kopuzlar ailesindeki her bireyin, çevresindeki meslektaşlarını ortak hedeflere yürümedeki yol arkadaşları olarak görmesini hedeflemekteyiz. Bu bağlamda katılımcılık ve işbirliği bizim vazgeçilmezlerimiz.

Ortak aklın gücüne inancımız nedeniyle kararlarımızda bir bütün olarak hareket etmeyi amaçlıyor, herkesin fikrinin ve katkılarının değer göreceğini hissettirmenin son derece önemli olduğunu düşünüyoruz. Kendi içimizdeki ve de dış dünyayla olan ortaklıklarımız ve işbirliklerimizin iş modelimizin özünü oluşturduğunu her zaman hatırlatmaya da gayret gösteriyoruz.

İnsan en büyük sermayemiz

Kurucumuz Akif Kopuz’un, “Çalışmak en hayırlı sermayedir.” diyerek özellikle üstüne bastığı ilke, attığımız her adımın temelinde yatmakta. İnsanlığın gelişimindeki en önemli eşiğin, değer yaratan asıl ham maddenin insan aklı ve azmi olduğunun anlaşılmasıyla aşılacağını çok iyi biliyoruz.

Topluluğumuz, çalışma arkadaşlarımızın gayretleri ve inançları sayesinde ayakta durmakta ve dünyada fark yaratmaya devam etmektedir. Bu çerçevede insana saygıyı baş prensip haline getirmek, çalışma arkadaşlarımıza kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam sunmak, insanlarımızın özgür bir ortamda açıkça fikirlerini ifade edip katkılarını sunabilecekleri bir çevre hazırlamak öncelikli hedeflerimizi oluşturmaktadır.

Global sahnede evrensel standartlarla rekabet

Dünyada global sahnede yer almadan yol almanın artık mümkün olmadığının farkındayız.

Bir ürün çıkartmaktan bir şirket açmaya yeni bir işe giriştiğimizde öncelikli olarak kendimize: “Dünyanın en iyileri arasına girebilir miyiz ve bunu başarmak için ne yapmalıyız?” sorusunu somamız gerektiğinin farkındayız.

Bu bağlamda yaptığımız her işte, kurumsal yönetimden toplumsal sorumluluk ve sürdürülebilirlik politikamıza kadar evrensel standartlara göre hareket ediyoruz. Global piyasada rekabet gücümüzü arttırmayı amaçlayan adımlar atıyor, artılarımızı ve paydaşlarımıza sunabileceklerimizi dünyaya efektif bir şekilde pazarlayabileceğimiz yaklaşımlar içerisinde olmaya özen gösteriyoruz.

En büyük tutkumuz: İnovasyon ve Gelişim

İlklerin şirketi olmanın verdiği gururla yenilikçiliği faaliyetlerimizin her alanında ön planda tutmaktayız. Teknolojide ve araştırmada önde olmanın avantajına sahip olmamızı sağlayan bu iş yapma şeklimiz, seneler boyunca bizi rakiplerimizden ayırırken, aynı zamanda çevremize, toplumumuza ve ülkemize de fayda sağlamamıza yardımcı oldu.

Ar-Ge çalışmalarımız şirketimizin gelecek faaliyetlerine yön vermekte ve onları şekillendirmekte büyük rol oynamakta. İçinde var olduğumuz sektörlerde değişimin ta kendisi olmak bizi tanımlayan ana prensiplerden birisi.

Uzun vadeli stratejik bakış

Kurucumuz Akif Kopuz neredeyse bir asır önce iş hayatına başladığında başarının ancak uzun vadeli hedeflerle mümkün olacağının farkındaydı. Değişen dünya koşullarına göre yön almanın önemini hiç unutmadı. Bu değerlerle günümüze kadar gelen topluluğumuz stratejilerini ve planlamalarını öncelikli olarak bu çekirdek ilke çerçevesinde şekillendirmektedir.

Hızlıca değişen bir dünyada var olmak için kendimizi sürekli yenilemek zorunda olduğumuzun farkındayız.  Bu nedenle vizyonumuzu uzun vadede değer yaratmaya devam etmemiz için özenli bir şekilde biçimlendiriyor, yeniliklere açık tutuyoruz. Bu şekilde geleceğimizi sağlama alacağımıza, içinde bulunduğumuz toplumlar içerisinde pozitif değişim yaratmaya devam edeceğimize inanıyoruz.

YUKARI